Core Antremanı


Eskıden Ingılızce Hazırlık sınıflarında yenı öğrenılen bır kelımeyı 10 kere-20 kere yazıp ezberlenme metodunu uygularlar, bız de bu metodun kurbanı olarak tüm gecemızı harıl harıl kelıme yazmakla geçırırdık. Bu ışleme de vocabulary çalışması derlerdı.

Bugün spor ajanslarında takımlarımızın antreman haberlerıne bakarken bu vocabulary aklıma geldı. Bundan sonra bu etıket altında antreman haberlerındekı bılınmeyen kelımelerı paylaşacağım ...

Ankaragücü Gol Çalıştı - 03 Eylül 2010

Kondisyoner Mümin Subaşı eşliğinde koordinasyon ve Core antrenmanı yapan Ankaragüçlü oyuncular daha sonra kanat ve gol organizasyonuna geçti. Sarı-lacivertliler, 3 grup halinde dönüşümlü olarak oynadıkları çift kale maçın ardından yapılan soğuma koşusu ve stretching çalışmasıyla antrenmanı sonlandırdı.

http://www.sporx.com/futbol/superlig/ankaragucu/ankaragucu-gol-calistiSXHBQ205560SXQ


Core Antremanı (Ing. Core-Traınıng) : Core egzersizleri alışılagelmiş aletli egzersizlerin dışında kişinin kendi vücut ağırlığını kullanarak yapabileceği türde egzersizlerdir.Amaç, büyük kas gruplarının yanı sıra küçük kas gruplarını da çalıştırmaktır, böylece kaslı bir vücut yerine hem fit bir görüntü kazanmış hem de kuvvetli bir fiziğe sahip olmaktır. Core egzersizleri ilk 4-6 haftadan itibaren etkisini göstermektedir, egzersizin sıklığı ve şiddeti bu süreyi uzatabilir ya da kısaltabilir.

Günümüz modern sporlarından pilatesin de içinde bulunduğu core antremanı vücudun kendi ağırlığı karşısındaki dayanıklılığını arttırmaktadır. Birçok büyük ve küçük kas grubunun kuvveti artırılır,Vücudun kontrolü ve dengesi geliştirilir, Sakatlanma riski azaltılır ve denge artışına bağlı olarak hareketlerdeki veya hareketler arasındaki geçişlerdeki verimlilik artırılır.

Daha fazla bılgı ıçın : http://www.sport-fitness-advisor.com/core-strength-training.html

1 yorum:

t2 | 7 Eylül 2010 21:24

yok Curri...

Related Posts with Thumbnails