Arda'ya Yazılmayan Gol


Arda'nın kaleye yuvarladığı ama Volkan Yaman'ın tam çızgı üzerınde topu çıkarmaya çalışırken kendı kalesıne gönderdığı top TFF Resmı Maç Raporunda Volkan Yaman (kk) olarak yazılınca Fantezı Futbolun başdüşmanı durum ortaya çıktı yıne. Pozısyon kendı kalesıne yazılınca ne Mustafa Sarp asıst puanını ne de Arda Turan gol puanını kazanabıldı.

Ahmet Çakır maç yazısının başlığını bu gole ayırmıştı : Gol Arda'nın değil mi? . Ona göre bu gol Arda'ya yazılmalıydı.

Bu tür palavra tartışmalardan çok hoşlandığım için değil Eskişehirspor maçında Galatasaray'ın ikinci golünü kimin attığının söz götürür yanları olduğu için üzerinde durmak istiyorum. Evet, Arda'nın vuruşunda top çizgiyi geçmedi. Eski bir Galatasaraylı olan Volkan da ona pek yaman sayılabilecek bir yardımda bulundu denilemez. Sadece kendisinin sol ayaklı oluşu ve topa gelişindeki yetersizlik yüzünden golü önleyemedi.Tartışılacak nokta şu: Arda'nın vuruşu aslında dışarı gidiyor olsa da Volkan onu içeri çevirse sorun yok; o zaman hiç tartışmasız biçimde golü kendi kalesine atmış olacak. Fakat burada top zaten girmek üzere ve Volkan'ın müdahalesi bu yönden herhangi bir durum oluşturmuyor. Önceki sezonlarda benzer nitelikteki gollerin Arda'nın durumundaki oyunculara yazıldığına defalarca tanıklık ettik. Bu kez de golün sahibini elbette ki hakem Kuddusi Müftüoğlu'nun raporu belirleyecek. Ancak golü kime yazdığını merak etmemek de mümkün değil.
http://www.zaman.com.tr/yazar.do?yazarno=1058

KK Gollerınden nefret eden bır Fantezı Futbolsever olarak bu konuda yazar ıle aynı fikirde olduğumu belirtmeye gerek yoktur sanırım.Çok değil daha 2 ay önce Dünya Kupası'nda buna benzer bir pozisyon yaşanmıştı. Hollanda-Brezilya çeyrek final maçında Sneijder'in kaleye gönderdiği top Felipe Melo'nun kafasına çarpmış fakat istikametini değiştirmeden ağlarla buluşmuştu. Gol önce Felipe Melo (own goal) olarak yazılmış. Bir gün sonra ise FIFA Teknik Ekibi tarafından Sneijder'e verilmişti. Bizim Dünya Kupası Fantezi Futbol Yarışmamızdaki puanları da haliyle etkileyen bu değişikliği biz de bir postta dile getirmiştik : (Gol Sneijder'e Verildi)

Hatırlarsınız geçen hafta önce Nadareviç(kk) olarak yazılan gol daha sonra TFF tarafından Lieteva'ya verildi Ben Arda'nın golünde de böyle bir düzeltme gelir diye bekledim ama maalesef yapılmadı böyle bir açıklama. Güzelim gol de heba oldu. Sanırım Lig Tv'de maç sunumu sırasında Melih Şendil'in bastıra bastıra "Biz Bu Golü Volkan'a yazıyoruz" diye konuşmasının etkisinde kaldılar ...

Further Readıng :
KK ve FF ( http://bffk3.blogspot.com/2009/08/ff-ve-kk.html)

1 yorum:

kuzen larry | 3 Eylül 2010 11:22

TFF golü Volkan'a vererek müthiş bir karar vermiş bence.

Bu düşüncemin her iki takımımda da Arda'nın olmamasıyla hiç bir alakası yoktur :)

Related Posts with Thumbnails