Ahtapot Paul Röportajı


Hatırlarsınız bir Dünya Kupası daha acısıyla tatlısıyla, Ömer'iyle Üründül'üyle, eliyle koluyla, tesbihiyle kamera görüntüsüyle geçtiğimiz Temmuz ayında sona erdi. Vuvuzela damgasını vurdu, kupayı İspanya kazandı, gol krallığını Diego Forlan ve altın top ödülünü de Thomas Müller elde etti ancak tüm bunlardan daha akılda kalan biri vardı ki o da sadece bir hayvandı insandan içeri; Ahtopot Paul. Hemen hemen bütün maçların sonucunu doğru tahmin eden ve dünya medyasını kendine hayran bırakan bu deniz canlısı ile Fantezi Futbol Türkiye ekibi olarak görüştük ve kendisine insan gibi sorular sorduk. Gerek el-kol hareketleriyle olsun(ki kralını gördü), gerekse yaptığı tercihlerle olsun bizlere yardımcı olmadı değil bu hayvanoğluhayvan. Şimdi sizlere röportajın bir bölümünü sunuyoruz, diğer bölüm ıslandı...

- Selamın aleyküm Paul.
- Aleyküm selam abi...
- Paul, biz Türkiye'den geliyoruz. Fantezi Futbol Türkiye ekibi olarak seni görmek istedik. Bazı sorularımız olacak sana, hazır mısın?
- Buyrun abi dükkan sizin...
- Paul; Dünya Kupası süresince yaptığın tahminlerle bir anda meşhur oldun, hayvanlar aleminde kral oldun. Nedir bu durum allasen?
- Abicim, ben kendi halimde bir ahtapottum. Elim-kolum uzun akvaryumda uzanıyordum. Bir gün yukarıdan bir şey indirdiler fidyeli midyeli. Birisini seçtim, seçmez olaydım. Bilmezler ben renk körüyüm, anlamam takım taklavat. Kolum uzun olduğundan çarpmış hafifçe birden yukarıdakiler bağırdı çağırdı. Flaşlar patladı,ortalık yandı anlamadım ne oluyor dedim, dedikçe de bir sürü takımın bayrağını elledim. Olay budur.
- Ama geçen gün seni Tozkoparan'da İddaa bayiiisinde görmüşler.
- Yok be abi. Akvaryumdan çıkarmıyorlar, Bilyoner'i de yasakladılar.- Peki Paul biz sana birşeyler sarkıtsak, sepet, gazete, peynir falan koyar mısın aşağıdan?
- Elimden geleni ardına koymam be abicim. Söyle ne istersen?- Eyvallah Paul. Bak sana ne diyeceğim? Türkiye'deki Fantezi Futbol oyunları hakkında ne düşünüyorsun?
- Abi, bilmem bilir misin? Almanya'da bu tür oyunların sonunda güzel ikramiyeler oluyor, para ödülü, araba, televizyon falan veriyorlar. Sizin ülke biraz fakir ev aletleri gibi galiba, birşey vermiyorlar orada. Yoksa veriyorlar mı?- Ha evet, kol saati var çok güzel!
- Su geçirmez mi?
- Geçirmeli canım, geçirmeli.
- Abi oyunlarınız güzel de güncelleme sorunu var sizde. Geçen gün Mehmet Topuz ile Özer Hurmacı'yı yolladılar yukarıdan, Ramazan dolayısıyla Özer Hurmacı'yı seçmişim refleksten. Birşey yapamadı maçta, 3 puan!
- Vaaaaay! Biliyorsun yani futbolcuları puanları falan?
- Bilmez miyim abi, mesela Arıza'nız var bir tane geri döndü. Tekke ve Zaviyeler kapatılalı yıllar oldu ama Pontuslu Fatih geldi. Misimovic var bir de der misimmmm...
- Lan ahtopot diye geldik, bu hayvan geyik çıktı!
- Efendim abi?
- Yok birşey Paul, yok birşey. Peki bize bazı tahminlerde bulunsan fıtratına uygun olarak acaba?
- Ne gibi abi?
- Barış Manço-Gibi Gibi! Puahahahahahahha...
- Abi, sen ne yaptın ama ya? Rahmetlinin kemikleri sızladı vallahi.- Tamam, tamam. Bak şimdi ben soracağım yeni transfer olan futbolcuları sen tahmin edeceksin değerlerini, olur mu?
- Olma mı be abiciğim, why not'ingham forest! Ama sarkıtsan iyi olurdu futbolcu isimlerini-değerlerini de neyse...- Fatih Tekke?
- 13 lira- Misimovic?
- 14 lira
- Mehmet Aurellio?
- 10 lira
- Makakula?
- 13 lira
- Ramazan Pidesi?
- 1,5 lira
- Keçecizade Badem Ezmesi?
- 25 lira- Evet mi Hayır mı ?
- Evet!- Eeee yuh be kardeşim! Herşeyi biliyorsun ama sen?
- Ben Bilirim-Barış Manço... Puhahahhaahhahha...
- ...
- Ne oldu abi duruldun? Mikrofon mu ıslandı?- Paul bu röportajı kesiyorum ve bu geyik hayatında sana başarılar diliyorum, hoşçakal.
- Hoş çakal mı?
- Hayda....

2 yorum:

Engin Gürses | 8 Eylül 2010 14:00

heee, evet evet mıkrofon ıslandı.

Ruh Hastası Senı ...

Barış AKDEMİR | 8 Eylül 2010 15:23

ruh hastası bunun yanında hiçbişey engin bence :)))

Related Posts with Thumbnails