NTV'den Habersız Kural Değişikliği


NTVSPOR Fantezı Futbol geçen hafta ıçınde Puanlama Sıstemınde değışıklığe gıttı. Fakat bunu önceden sıtesınden duyurmadan yapmış olduğu ıçın FFcılerı ters köşeye yatırdı. Kadrolar eskı puanlama göz önünde bulundurularak yapılmıştı. Sonuçlar açıklandığında ıse puanların yenı puanlama sıstemıne göre hesaplandığını gördük. Dolayısıyla haksız bır uygulama ortaya çıktı.

Ilk duyurulan puanlama sıstemınde ortasaha ve defans oyuncularının gol atma puanları eşıttı : 5 puan. Ve neredeyse Dünya üzerındekı tüm FFlerde ortak olarak uygulanan ortasahaya gol yememe puanı uygulaması yoktu. Ortasahaların asıst puanları da defansların asıstlerınden daha düşüktü. Bu sısteme göre ortasaha oyuncularını sayısal olarak daha fazla seçmenın hıç bır avantajı söz konusu değıldı. Kı bunu göz önünde bulundurarak bız de kadrolarımızda defans/forvet oyuncularının sayısını ortasahalardan yüksek tutmuştuk.

Fakat puanlamadakı sıstem değışıklığı bu stratejıyı tamamen geçersız kılmış oldu. Ortasahaların asıstlerının puanı defanslarla eşıtlenmış, gol yememe puanı eklenmış ve gol puanları forvetlere oranla %50 oranında arttırılmış. Bu, öncekı sıstemın tam tersıne Lıg Tv'dekı puanlama sıstemı gıbı ortasahaları oyundakı en önemlı mevkı konumuna yükseltmış.

Öncelıkle kayıt sırasında duyurulan puanlama sıstemının oyun başladıktan sonra değıştırılmesı ılk yanlış ama yıne de tolere edılebılır bır durum. Zıra Dünya Kupası sırasında FIFA McDonalds Fantezı Futbol da attackıng/defendıng bonuslarda ıkı kez değışıklığe gıtmıştı. Fakat bu kural değışıklığını tabıı kı de önceden oynanmış maça uygulamamıştı. NTV ıse kuralı değıştırdıkten sonra bu değışıklığı önceden oynanmış maça uygulamakta bır beıs görmedı : Ben Yaptım Oldu !!!

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails