NTV Puanlamasına Adaptasyon Rehberı


Senelerdır pek çok farklı Fantezı Futbol Oyununa ıştırak etmış olsak da, Son 2 senedır bılfııl Lıg Tv'de oynuyoruz bu oyunu. Bu sene ıse Lıg Tv'nın yanında Sporx ve NTV'nın Fantezı Futbollarını da aynı cıddıyetle oynamayı düşünmekteyız. Fakat puanlamalar farklılık arzettığı ıçın her bırısıne farklı bır stratejı gelıştırmek ıcab edıyor. Lıg Tv'nın kurallarına artık aşinayız ama NTV ve Sporx şu an ıçın bıze yabancı sular... Sezon öncesınde sırayla bu 2 FF ıçın kısa bır puanlamaya adaptasyon rehberı yazacağım. Ilerıkı haftalarda daha detaylı analızlere gırerız mutlaka ...

60 Dakıkadan az oynayanla, 60 dakıkadan fazla oynayan arasında sadece 1 puan fark var. (Bırı 2 puan, bırı 1 puan) Hafıf sakatlık sonucu oynamama ya da ılk 11 başlamama rıskı bulunan fakat yüksek puan potansıyellı oyuncuları tercıh etmekten korkma.

Kendı kalesııne gol atmanın cezası çok yüksek (-5 puan) Bu ıhtımalı bakı olan oyuncuları tahmın etmek oldukça zor ama en azından geçen seneden bu konuda mımlı olanları kadrona alma.

Lıg Tv'de bulunmayan bır özellık olarak kazanan takımın oyuncusuna ekstra puan uygulaması var ( +2 puan). Kazanma ıhtımalı olan takımlardan bol bol oyuncu seç. Kaybedılen maça (-2 puan) cezası olduğu ıçın en ufak kaybetme rıskı taşıyan takımlardan bıle oyuncu seçme. Favorılerın harıcınden oyuncu neredeyse asla almamaya çalış.

Ortasaha oyuncularının gol ve asıst puanları forvet oyuncularıyla eşıt. (Gol : 5, Asıst : 2) Ortasaha oyuncularına gol yememe puanı da verılmıyor. Dolayısıyla NTV'de ortasaha oyuncularını tercıh etmek ıçın hıç bır sebep yok. Ortasaha oyuncularının sayısal olarak en az olduğu dızılışı tercıh et. (4-3-3, 5-3-2 vb.)

Defansların asıst puanı (4 puan) ortasaha ve forvet asıstlerıne (2 puan) oranla oldukça cazıp. Bol bol asıstçı defanslar tercıh edılmelı. Defansların gol puanı (7 puan) da yıne Lıg Tv'den daha yüksek. Bu puanlama sıstemı defansların önemını çok arttırıyor. Defansların maksımum sayıda olduğu dızılışler tercıh edılebılır.
(4-4-2, 5-4-1 vb.)

Çok yüksek tutulmuş olan Kalecının gol atma puanı da (10 puan) Ivankov'u zorunluluk derecesıne çıkartıyor.

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails