Motivasyon , Geldiysen Üç Kere Vur ...Her hangi bir yarışma düşünün , ucunda ödülü olmayan , kazananın neye ulaşacağını bilmeden mücadele ettiği , kazansa dahi hediye alıp almadığını bilmediğimiz bir kulvar . Garip geliyor değil mi ? Yok yok gelmesin . Fantezi Futbol oynuyorsanız çok normal bir durum bu .

Türkiye'de üç büyük misali üç adet Fantezi Futbol oyunu mevcut . Bunlardan Lig Tv olanı bizlerin daha çok rağbet ettiği , yıllardır birfiil oynadığımız ve gönül bağı da kurduğumuz Fantezi Futbol sitesi . İlk göz ağrımız Ntv ile son yıllardaki gelişimiyle Sporx de Lig Tv gibi bu oyunun lokomotifi konumundalar . Özellikle Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonalar'ında gözümüzle gördüğümüz ve ona inanamadığımız Fantezi Futbol oyunlarından haberdar oldukça ülkemizdeki oyunlar çok zayıf kalmaktalar . Puanlama yanlışlarından transfer olmuş oyuncuyu sene boyu takımında tutan sistemi eleştirmekten biz bıktık , maalesef onlar bıkmadı . Şimdi de ödül konusu karşımıza çıktı .

Lig Tv'nin hafta birincisine Digiturk Plus vermesine sözümüz yok da bütün bir sene emek verip , oyunu 34 hafta takip edip başarılı olmuş kişiye kol saati vermesi dengesizliğin daniskasından başka bir şey değil . Ntv'nin geçtiğimiz yıllarda verdiği ödülleri (Ford Focus , PS3 vs...) bu sene araki bulasın . ''Ödüllerimiz daha sonra açıklanacaktır'' ibaresi sitenin bir kısmında sırıta sırıta bize bakmakta . Bu ikisini geçtim de Sporx'in sitesinde Ödül butonunun bile olmaması , geçen sene laptop vermiş bir siteye ne denli yakışıp yakışmadığını sizlerin değerli yorumlarına bırakıyorum .

Birileri bu oyunları oynuyor , hafta içi sakatları ve cezalıları takip ediyor , antreman notlarını okuyor , bir sürü işi olduğu halde maçları tekrar seyrediyor , emek veriyor , çabalıyor , uğraşıyor , puan alıyor , kazanıyor , başarıyor ancak karşılığı yok ! Ne anladım ben bu işten ? Motivasyon hak getire , keyif yerlerde , tek sevdamızın içine ediyorlar bee ...

Not : İki sene önce Mini Cooper veren sevgili Maraton Fantezi Futbol sitesini saygıyla selamlıyorum . Eğer gerçekten verdilerse tabii ...

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails